Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

800 700 701 - Call centrum

O laboratoři

Novinky a média


Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik 17.11.2017

9.11.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Aktualizovaný seznam vyšetření flexibilního rozsahu

25.9.2017

Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že jsme uplatnili flexibilní rozsah akreditace u parametrů označených červeně v seznamu viz níže. U těchto vyšetření je na výsledkové zprávě uvedeno písmeno F.

celý článek


Výběrové řízení na rezidenční místa pro nelékařské zdravotnické pracovníky

10.7.2017

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo dotační výběrové řízení "Rezidenční místa pro rok 2017". S podrobnostmi se můžete seznámit na webových stránkách MZ ČR www.mzcr.cz v sekci: Odborník Zdravotník > Ošetřovatelství a nelékařská povolání > Rezidenční místa - dotace > Rezidenční místa 2017.

celý článek


Sdělení č. 2/LKB/2017 Parathormon

19.6.2017

Vážená paní doktorko/Vážený pane doktore,

celý článek


Nové referenční meze v Laboratoři klinické biochemie, poliklinika Agel Nový Jičín

5.6.2017

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

celý článek


Nabídka vyšetření hladiny antibiotik

9.5.2017

dovolujeme si Vás informovat o rozšíření nabídky našich laboratorních vyšetření o sérové hladiny následujících antibiotik: Ampicilin Meropenem Imipenem Cefotaxim Ciprofloxacin. Jsme první v České republice, kdo tato vyšetření poskytuje rutinně.

celý článek


Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik 14.4.2017 - 17.4.2017

13.4.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska v Novém Jičíně neustále roste

10.4.2017

Již třetím rokem funguje v Novém Jičíně antibiotické středisko, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie, které ve zdejší poliklinice provozují Laboratoře AGEL. Hlavním záměrem střediska je nabízet pacientům rychlejší laboratorní výsledky, poskytovat lékařům odborné konzultace a také zajišťovat monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě. Zájem o služby tohoto typu je přitom značný. Zájemců o konzultace bylo v roce 2016 meziročně o čtvrtinu více a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

celý článek


Laboratoře AGEL a.s. rutinně provádí laboratorní diagnostiku spalniček

6.4.2017

V souvislosti s aktuálním zvýšeným výskytem spalniček nabízí Laboratoř klinické mikrobiologie v Ostravě Vítkovicích sérologická vyšetření pro průkaz či vyloučení probíhajícího onemocnění a to stanovením přítomnosti specifických IgG a IgM protilátek a stanovením avidity IgG protilátek metodou ELISA.

celý článek


Změna referenčního rozmezí koagulačních vyšetření

27.3.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska ve Šternberku v loňském roce vzrostl o tři čtvrtiny

23.3.2017

Rychlejší laboratorní výsledky, odborné konzultace pro lékaře a také monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě – to jsou hlavní činnosti antibiotického střediska, které od roku 2015 funguje v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zájem o služby střediska, které provozují Laboratoře AGEL, je přitom obrovský. V minulém roce zdejší pracovníci poskytli o tři čtvrtiny více konzultací a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

celý článek


Stále více lékařů konzultuje správné předepsání antibiotik ve středisku Laboratoří AGEL

3.2.2017

Aby antibiotika fungovala, musí být předepsána správně. Vhodnou antibiotickou léčbu může každý lékař konzultovat s odborníkem v tzv. antibiotickém středisku Laboratoří AGEL v Ostravě. Toto pracoviště již třetím rokem funguje v areálu Vítkovické nemocnice, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie. Zájem o služby střediska přitom neustále roste – v roce 2016 se meziročně zvýšil počet zájemců o konzultace téměř o čtvrtinu a nárůst je viditelný také v počtu provedených kultivačních výkonů.

celý článek


26.12.2016 Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik

23.12.2016

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Zdravé seniory hledají pro genetický výzkum onkologických onemocnění Laboratoře AGEL

1.9.2016

Za propuknutí a rozvoj onkologických onemocnění mohou některé geny. Proč někteří lidé onemocní a jiní ne? Právě na výzkum „podezřelých“ genů je zaměřen projekt, na kterém spolupracují novojičínské Laboratoře AGEL s Univerzitou Karlovou. Pro získání dostatečného počtu vzorků k výzkumu hledají nyní Laboratoře AGEL zdravé seniory starší 60 let.

celý článek


Hereditární hemochromatóza – změna v interpretaci nálezu varianty S65C v genu HFE

26.7.2016

Laboratoř molekulární biologie by své zákazníky ráda upozornila na změnu v interpretaci nalezených mutací u vyšetření hereditární hemochromatózy, konkrétně varianty S65C v genu HFE.

celý článek


01.07.2016 Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik

1.7.2016

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Jako jedny z prvních v republice nabídly Laboratoře AGEL konzultace online na dálku

28.4.2016

Laboratoř klinické hematologie Laboratoří AGEL se může pyšnit nejmodernějším vybavením, které současná technika nabízí. V těchto týdnech zde byla nainstalována špičková a nadčasová hematologická linka s označením XN 3000, kterou laboratoř získala jako jedna z prvních v celé republice. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy online na dálku.

celý článek


Oční konference v Novém Jičíně hostila odborníky z celé republiky

5.4.2016

Konec března byl v Laboratořích AGEL ve znamení Oční konference, která proběhla v novojičínském vzdělávacím centru EDUCA. Konferenci nemalou měrou podpořilo také samotné město Nový Jičín. Na konferenci, která se nesla pod názvem „Vady a onemocnění očí“ se sjelo přes sto odborníků z celé republiky.

celý článek


Celostátní konference genetických laborantů a sester

29.3.2016

Laboratoře AGEL a.s. Nový Jičín - Oddělení lékařské genetiky a ČSGLS Vás srdečně zvou na Celostátní konferenci genetických laborantů a sester.

celý článek


Oddělení lékařské genetiky nabízí tři nová vyšetření

4.2.2016

Od ledna 2016 nabízí Oddělení lékařské genetiky (Laboratoře AGEL a.s.) tři nová vyšetření - syndrom fragilního chromozomu X, mikrodelece chromozomu Y a spinální muskulární atrofii.

celý článek


Nové vyšetření pro gastroenterology - stanovení sekrečního IgA (sIgA) ze stolice

26.1.2016

Laboratoře AGEL a.s.zavádí nové vyšetření pro gastroenterology. Jedná se o stanovení sekrečního IgA (sIgA) ze stolice.

celý článek


Kalendář vzdělávacích akcí pro rok 2016

8.1.2016

Zveřejnili jsme kalendář vzdělávacích akcí pro ro 2016.

celý článek