Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O laboratoři

Novinky a média


Lékař radí: Žloutenka může probíhat i zcela bez příznaků, testování není od věci

10.8.2018

Zdravotníci v České republice každoročně evidují osm set až tisíc nových akutních i chronických případů hepatitidy typu C. Statistiky ale pracují jen s počtem pacientů, u kterých bylo onemocnění potvrzeno testy. U žloutenky typu C přitom odborníci předpokládají stovky dalších lidí, kteří s nemocí žijí nevědomky i celé roky. Žloutenka typu C se totiž nemusí na organismu vždy viditelně projevit. Vhodným krokem je proto podle odborníků preventivní testování.

celý článek


Zdravotníci varují: Líbání může ohrozit vaše zdraví

4.7.2018

Vedle svátku svatého Valentýna a Prvního máje mají zamilované páry ještě jeden den v roce důvod oslavit svou lásku. Je to Světový den polibku, který se slaví 6. července a vybízí k příjemné párové aktivitě, která snižuje stres a údajně i zvyšuje imunitu. Zdravotníci ovšem také varují - líbání může být i zdrojem infekce.

celý článek


Alergici si mohou v síti laboratoří AGELLAB nechat vyšetřit i 160 alergenů najednou

2.7.2018

Již tuto neděli si lidé napříč světadíly připomenou alergie nejrůznějšího druhu. Osmý červenec je totiž tradičním Světovým dnem alergií, který je pomyslným svátkem stále většího počtu populace. Výskyt alergií mezi lidmi je stále běžnější a v Česku podle posledních statistik trápí asi pětinu populace. Za posledních 20 let se přitom počet pacientů s těmito obtížemi hned zdvojnásobil. Díky pokrokům vědy si dnes ale mohou lidé nechat otestovat například i 160 alergenů během jediného testu.

celý článek


Odolnost proti spalničkám i přítomnost onemocnění si mohou zájemci ověřit v laboratořích AGELLAB

4.5.2018

Hygienické stanice napříč Českem hlásí v posledních týdnech zvyšující se počty případů spalniček a v některých regionech již přímo vypukla epidemie. Onemocněním jsou přitom ohroženi nejen ti, kteří proti spalničkám nebyli očkováni, ale také jedinci, kteří i přes očkování nemají v těle dostatek protilátek. Přesný stav protilátkové imunity proti viru spalniček přitom odhalí rychlé laboratorní vyšetření z krve, které nyní nabízejí laboratoře AGELLAB v rekordních časech.

celý článek


Laboratorní diagnostika spalniček

4.5.2018

Pomůžeme Vám zjistit, zda jste proti spalničkám stále chráněni, nebo při podezření na nákazu Vám zajistíme rychlou diagnostiku napříč celou republikou ve kterémkoliv odběrovém místě AGELLAB.

celý článek


Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik 30. 3. 2018

23.3.2018

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


AGEL LAB pokračuje v náboru dobrovolníků do výzkumu genetického vlivu na vznik nádorových onemocnění

19.2.2018

Již přes 550 vhodných kandidátů se podařilo v ČR zapojit do výzkumu dědičnosti onkologických onemocnění s názvem CZEcanca, do kterého jsou zapojeny také novojičínské laboratoře AGEL LAB. Aby mohli vědci zodpovědět na otázku, proč u některých lidí propukne rakovina a jakou roli v tom hraje dědičnost, potřebují získat ještě alespoň pětkrát tolik dobrovolníků. Do výzkumu se mohou hlásit lidé starší 60 let, kteří nikdy neprodělali onkologické onemocnění a stejně tak ani jejich nejbližší příbuzní, což jsou oba rodiče, sourozenci a děti.

celý článek


Den prevence v novém odběrovém místě AGEL LAB odhalil potíže u téměř poloviny příchozích

15.2.2018

Tento týden proběhlo na Poliklinice Moravská Ostrava slavnostní otevření nové odběrové místnosti laboratoří AGEL LAB, v jehož rámci mohli všichni příchozí absolvovat vybraná vyšetření zdarma. Možnosti nechat si prověřit hladinu krevního cukru, cholesterol nebo krevní tlak využily desítky zájemců z Ostravy i okolí a téměř u poloviny z nich byly skutečně odhaleny obtíže.

celý článek


AGEL LAB otevře v Ostravě nové odběrové místo - zájemce v den otevření bezplatně vyšetří

9.2.2018

Nové bezbariérové odběrové místo otevře v pondělí 12. února AGEL LAB v Poliklinice Moravská Ostrava (na ulici Kostelní 23, nedaleko Sýkorova mostu). K této příležitosti nabídne lidem možnost podstoupit vybraná vyšetření bezplatně, a to mezi 7.00 a 11.00 hodinou. Nové odběrové je místo určené pro laboratorní diagnostiku a bude již téměř dvacátým odběrným místem laboratoří AGEL LAB v celé České republice.

celý článek


Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik 25.12.2017

15.12.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik 17.11.2017

9.11.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Aktualizovaný seznam vyšetření flexibilního rozsahu

25.9.2017

Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že jsme uplatnili flexibilní rozsah akreditace u parametrů označených červeně v seznamu viz níže. U těchto vyšetření je na výsledkové zprávě uvedeno písmeno F.

celý článek


Výběrové řízení na rezidenční místa pro nelékařské zdravotnické pracovníky

10.7.2017

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo dotační výběrové řízení "Rezidenční místa pro rok 2017". S podrobnostmi se můžete seznámit na webových stránkách MZ ČR www.mzcr.cz v sekci: Odborník Zdravotník > Ošetřovatelství a nelékařská povolání > Rezidenční místa - dotace > Rezidenční místa 2017.

celý článek


Sdělení č. 2/LKB/2017 Parathormon

19.6.2017

Vážená paní doktorko/Vážený pane doktore,

celý článek


Nové referenční meze v Laboratoři klinické biochemie, poliklinika Agel Nový Jičín

5.6.2017

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

celý článek


Nabídka vyšetření hladiny antibiotik

9.5.2017

dovolujeme si Vás informovat o rozšíření nabídky našich laboratorních vyšetření o sérové hladiny následujících antibiotik: Ampicilin Meropenem Imipenem Cefotaxim Ciprofloxacin. Jsme první v České republice, kdo tato vyšetření poskytuje rutinně.

celý článek


Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik 14.4.2017 - 17.4.2017

13.4.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska v Novém Jičíně neustále roste

10.4.2017

Již třetím rokem funguje v Novém Jičíně antibiotické středisko, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie, které ve zdejší poliklinice provozují Laboratoře AGEL. Hlavním záměrem střediska je nabízet pacientům rychlejší laboratorní výsledky, poskytovat lékařům odborné konzultace a také zajišťovat monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě. Zájem o služby tohoto typu je přitom značný. Zájemců o konzultace bylo v roce 2016 meziročně o čtvrtinu více a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

celý článek


Laboratoře AGEL a.s. rutinně provádí laboratorní diagnostiku spalniček

6.4.2017

V souvislosti s aktuálním zvýšeným výskytem spalniček nabízí Laboratoř klinické mikrobiologie v Ostravě Vítkovicích sérologická vyšetření pro průkaz či vyloučení probíhajícího onemocnění a to stanovením přítomnosti specifických IgG a IgM protilátek a stanovením avidity IgG protilátek metodou ELISA.

celý článek


Změna referenčního rozmezí koagulačních vyšetření

27.3.2017

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Zájem o služby antibiotického střediska ve Šternberku v loňském roce vzrostl o tři čtvrtiny

23.3.2017

Rychlejší laboratorní výsledky, odborné konzultace pro lékaře a také monitorování rezistence na antibiotika či jejich schvalování k léčbě – to jsou hlavní činnosti antibiotického střediska, které od roku 2015 funguje v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Zájem o služby střediska, které provozují Laboratoře AGEL, je přitom obrovský. V minulém roce zdejší pracovníci poskytli o tři čtvrtiny více konzultací a nárůst je viditelný i v počtu provedených kultivačních výkonů.

celý článek


Stále více lékařů konzultuje správné předepsání antibiotik ve středisku Laboratoří AGEL

3.2.2017

Aby antibiotika fungovala, musí být předepsána správně. Vhodnou antibiotickou léčbu může každý lékař konzultovat s odborníkem v tzv. antibiotickém středisku Laboratoří AGEL v Ostravě. Toto pracoviště již třetím rokem funguje v areálu Vítkovické nemocnice, a to v rámci oddělení klinické mikrobiologie. Zájem o služby střediska přitom neustále roste – v roce 2016 se meziročně zvýšil počet zájemců o konzultace téměř o čtvrtinu a nárůst je viditelný také v počtu provedených kultivačních výkonů.

celý článek


26.12.2016 Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik

23.12.2016

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Zdravé seniory hledají pro genetický výzkum onkologických onemocnění Laboratoře AGEL

1.9.2016

Za propuknutí a rozvoj onkologických onemocnění mohou některé geny. Proč někteří lidé onemocní a jiní ne? Právě na výzkum „podezřelých“ genů je zaměřen projekt, na kterém spolupracují novojičínské Laboratoře AGEL s Univerzitou Karlovou. Pro získání dostatečného počtu vzorků k výzkumu hledají nyní Laboratoře AGEL zdravé seniory starší 60 let.

celý článek


Hereditární hemochromatóza – změna v interpretaci nálezu varianty S65C v genu HFE

26.7.2016

Laboratoř molekulární biologie by své zákazníky ráda upozornila na změnu v interpretaci nalezených mutací u vyšetření hereditární hemochromatózy, konkrétně varianty S65C v genu HFE.

celý článek


01.07.2016 Pohotovostní služba vyšetření hladin antibiotik

1.7.2016

Vážení kolegové a zákazníci,

celý článek


Jako jedny z prvních v republice nabídly Laboratoře AGEL konzultace online na dálku

28.4.2016

Laboratoř klinické hematologie Laboratoří AGEL se může pyšnit nejmodernějším vybavením, které současná technika nabízí. V těchto týdnech zde byla nainstalována špičková a nadčasová hematologická linka s označením XN 3000, kterou laboratoř získala jako jedna z prvních v celé republice. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy online na dálku.

celý článek


Oční konference v Novém Jičíně hostila odborníky z celé republiky

5.4.2016

Konec března byl v Laboratořích AGEL ve znamení Oční konference, která proběhla v novojičínském vzdělávacím centru EDUCA. Konferenci nemalou měrou podpořilo také samotné město Nový Jičín. Na konferenci, která se nesla pod názvem „Vady a onemocnění očí“ se sjelo přes sto odborníků z celé republiky.

celý článek


Celostátní konference genetických laborantů a sester

29.3.2016

Laboratoře AGEL a.s. Nový Jičín - Oddělení lékařské genetiky a ČSGLS Vás srdečně zvou na Celostátní konferenci genetických laborantů a sester.

celý článek


Oddělení lékařské genetiky nabízí tři nová vyšetření

4.2.2016

Od ledna 2016 nabízí Oddělení lékařské genetiky (Laboratoře AGEL a.s.) tři nová vyšetření - syndrom fragilního chromozomu X, mikrodelece chromozomu Y a spinální muskulární atrofii.

celý článek


Nové vyšetření pro gastroenterology - stanovení sekrečního IgA (sIgA) ze stolice

26.1.2016

Laboratoře AGEL a.s.zavádí nové vyšetření pro gastroenterology. Jedná se o stanovení sekrečního IgA (sIgA) ze stolice.

celý článek


Kalendář vzdělávacích akcí pro rok 2016

8.1.2016

Zveřejnili jsme kalendář vzdělávacích akcí pro ro 2016.

celý článek